Kā pareizi izvēlēties termoveļu - Regatta Outlet

KĀ PAREIZI IZVĒLĒTIES TERMOVEĻU

Kā izvēlēties termoveļu, kurā būtu gan silti, gan sausi? Šeit būs daži pamatprincipi termoveļas izvēlē, kas palīdzēs orientēties tās iegādē.

Pirmkārt, ir jāizlemj, ar kāda veida fiziskajām aktivitātēm un cik bieži jūs vēlaties nodarboties. Vai jūs valkāsit termoveļu ikdienā, ziemā izejot ārā vai dodoties medībās, vai makšķerēt. Vai arī jūs plānojat nodarboties ar aktīviem sporta veidiem, piemēram, slēpošanu kalnos, snovbordu, distanču slēpošanu un pat alpīnismu.

Ir svarīgi atcerēties, ka termoveļas pamatfunkcija ir saglabāt siltumu, novēršot ķermeņa svīšanu. Termoveļai ir jābūt no gaisa caurlaidīga auduma, kas novada lieko mitrumu. Tāpēc profesionāli izgatavotai termoveļai no auduma ar dabīgām šķiedrām (kokvilna un vilna) vienmēr tiks izmantots arī sintētisko šķiedru piejaukums. Parasti, augstvērtīgas termoveļas audums sastāv no kokvilnas un vilnas šķiedrām dažādās proporcijās ar poliestera, polipropilēna un/vai citu sintētisko šķiedru procentuālā piejaukuma. No sintētisko šķiedru procentuālā piejaukuma ir atkarīgs, kādām vajadzībām ir paredzēta termoveļas izmantošana.

Ikdienas valkāšanai pilsētvidē ir ieteicams izvēlēties termoveļu no auduma ar augstu dabīgo šķiedru, galvenokārt kokvilnas, saturu un nelielu sintētiskās šķiedras piejaukumu, kas novadīs lieko siltumu un mitrumu, padarot audumu gaisa caurlaidīgu. Šāda termoveļa, kas paredzēta ikdienas valkāšanai pilsētvidē un nelielām fiziskām slodzēm, ir ļoti patīkama ādai, ērta, silta un ķermenis tajā nesvīst. Ja dodaties medībās, makšķerēt vai ziemas pārgājienā, ir ieteicams izvēlēties termoveļu, kuras auduma sastāvā ir vilnas un kokvilnas šķiedras, un vilnas šķiedras sastāvs nav mazāks par 15%. Šāda termoveļa saglabā ķermeņa siltumu, uzsūc mitrumu un nav pārāk bieza vai smaga.

Ir vērts atcerēties, ka izstrādājums ar šādu auduma sastāvu nav tik izturīgs, jo vilnas šķiedra laika gaitā tomēr sāk uzsūkt mitrumu. Šādu termoveļu ir nepieciešams pareizi mazgāt un žāvēt.
Mūsdienīga termoveļa, kas paredzēta aktīviem ziemas sporta veidiem, tiek izgatavota no auduma ar augstu sintētiskās šķiedras sastāvu, kas saglabā ķermeņa siltumu, novadot no ķermeņa virsmas lieko mitrumu. Aktīvas fiziskās slodzes laikā ķermenis izdala daudz mitruma sviedru veidā.

Ķermenim svīstot, auduma dabīgās šķiedras samirkst, veicinot ķermeņa atdzišanu. Lai sasildītos, ķermenis sāk izmantot daudz vairāk enerģijas. Tāpēc visi modernās termoveļas ražotāji izmanto īpaša veida sintētiskās šķiedras (maisījumus), piemēram, poliesteru, viskozi, akrilu un polipropilēnu. Polipropilēns tiek uzskatīts par visefektīvāko sintētisko šķiedru, jo tā mitruma uzsūkšanas rādītāji ir tuvu nullei. Termoveļa, kas izgatavota no šāda veida audumiem, ir gaisa un mitruma caurlaidīga, ātri žūst un veido gaisa slāni tās sintētisko šķiedru īpatsvara dēļ.